Najlepsze piece do wytopu metali kolorowych

Nowoczesna nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z najważniejszych produktów marki Energoel wybierana jest przede wszystkim ze względu na wielokierunkowe cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie dedykowane jest do nagrzewania indukcyjnego, o dostępnych mocach w zależności od wybranego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od pięćdziesięciu do 800 kHz. W tym wypadku także sporo zależy od konfiguracji.

Urządzenia wskazanej firmy, wliczające się w skład serii IHM mogą być wyposażone w wyjście do sterowania przyciskiem nożnym albo we wbudowany interfejs z wyjściami i wejściami cyfrowymi. Są one przeznaczone do pracowania ze sterownikami PLC oraz z systemami wliczonymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają niewielkie wymiary, a głowice wzbudników upraszczają montaż w istniejących systemach automatyki, liniach produkcyjnych oraz na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa specyfikacja urządzenia umieszczona jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeżeli klient chce się dowiedzieć więcej, może również skonsultować się z pracownikami. Wybrane aplikacje, w jakich można zastosować nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla klientów dostępne są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym a także o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona metoda nagrzewania oraz topienia metalu znajdująca zastosowanie w wielu procesach przemysłowych.

Doświadczeni inżynierowie zajmują się wykonaniem linii technologicznych, w jakich głównym elementem są nagrzewnice. To one odpowiadają za solidność oraz funkcjonalność maszyn. Poza przemysłem nagrzewnice można także zastosować w laboratoriach. Opanowana w przedsiębiorstwie energoelektronika umożliwia opracowanie nowoczesnych urządzeń, o dużej sprawności energetycznej.

Przeczytaj także

Profesjonalne projektowanie wnętrz komercyjnych

Nowatorskie podejście do realizacji projektów wnętrz to domena studia ZEN. Nie ma tutaj znaczenia, czy projekty zrealizowane są dla klientów indywidualnych, czy dla przedsiębiorców. Realizacja usług dotyczy nie tylko projektu, ale https://www.zen-art.eu/ udziela wsparcia w doborze elementów umeblowania oraz kompletnego wyposażenia. W przypadku mniejszych powierzchni specjaliści zatroszczą się o to, aby utrzymana była przestronność. Natomiast […]

Szafy metalowe – w jaki sposób je wykorzystać?

Wybranie właściwych mebli i pomocy dydaktycznych do klasy to dziś podstawa. Stworzony przez nas sklep w swoim asortymencie proponuje zarówno szafki szkolne metalowe jak i nowoczesne pomoce dydaktyczne. Każda placówka znajdzie w związku z tym u nas odpowiedź na swoje zapotrzebowanie. Wnętrze klasy i całej szkoły może odmienić się w kilka chwil. Z pomocą naszego […]