Wybieramy sofy – rozkładane czy nie?

Salon przez większość dnia pozostaje pomieszczeniem reprezentacyjnym – takim, w którym nie tylko relaksujemy się z rodziną, ale również przyjmujemy swoich gości. Jednak czasem musi spełniać również funkcję kanapy – szczególnie, gdy w mieszkaniu brakuje miejsca na urządzenie osobnej sypialni dla gospodarzy lub typowego pokoju gościnnego. Którą sofę wybrać?

Kiedy wybrać sofę bez funkcji spania?

Z reguły sofy, które reprezentują bardzo nowoczesny styl i mają przykuwać uwagę, nie mają funkcji spania. Dzięki temu można zakupić mebel, który posiada piękne, efektowne nóżki, ciekawie zdobione siedzisko i oparcie, pikowania z dużymi guzikami, czy funkcję relaks – odginane do tyłu oparcie. Większość takich mebli charakteryzuje się także nieco twardszym wypełnieniem, korzystniejszym jeśli chodzi o wypoczynek na siedząco oraz odporność siedziska na wgniatanie. Taka sofa jest najlepszym wyborem, gdy chcesz urządzić piękny, reprezentacyjny salon, ale spać planujesz w innym pomieszczeniu. Najczęściej takie rozwiązania stosuje się w większych domach, ale również w hotelach czy restauracjach.

Sofa rozkładana – gdzie będzie najlepsza?

Często salon musi spełniać jednocześnie funkcję sypialni dla gospodarzy lub gości. W takim wypadku rozkładana funkcja spania to dobry wybór. Dzięki niej powierzchnia do spania zwiększa się znacząco. Wybierając taki model kanapy warto zwrócić na system jej otwierania. Chodzi o to, aby w środku znalazło się dość miejsca na pościel, ale również, aby otwierać ją w taki sposób, by było to najwygodniejsze względem innych mebli znajdujących się w pokoju. Jeśli chodzi o systemy otwierania – w nowoczesnych sofach one wszystkie są bardzo gładkie i sprawne.

Podsumowując, wybór sofy do salonu to zakup na długie lata, dlatego warto go dobrze przemyśleć. Jeśli masz w perspektywie możliwość odwiedzin lub nie masz miejsca na sypialnię dla gospodarzy, wybierz model rozkładany. Jeśli uważasz, że ta funkcja nie będzie Ci nigdy potrzebna – sofy nierozkładane są równie dobrym wyborem.

Przeczytaj także

Aranż i styl wnętrza mieszkania

Czasami wiemy czego chcemy, jednakowoż nie umiemy tego określić. Wydaje się, że nie musimy brać się za coś na czym się nie znamy, jednakowoż w przypadku wystroju wnętrz to my mamy być usatysfakcjonowani. Jeżeli w związku z tym stworzony przez nas dekorator jest nadzwyczaj samodzielny i ciężko jest przekazać mu to co chcemy ujrzeć w […]

Porządnie zrozumieć klienta – oferta tłumaczeń

Wykorzystywanie nowych dyspozycji współpracy w zakresie Unii Europejskiej stało się już dla wielu korporacji codziennością. Mimo to ze względu na fakt, iż nieraz są to długo już obecne na naszym rynku firmy rodzinne ma prawo brakować w nich pewnych kompetencji. Jedną z nich może być umiejętność tłumaczenia doświadczonych dokumentów czy dokumentacji technicznej, jaka jest przekazywana […]