Wybieramy sofy – rozkładane czy nie?

Salon przez większość dnia pozostaje pomieszczeniem reprezentacyjnym – takim, w którym nie tylko relaksujemy się z rodziną, ale również przyjmujemy swoich gości. Jednak czasem musi spełniać również funkcję kanapy – szczególnie, gdy w mieszkaniu brakuje miejsca na urządzenie osobnej sypialni dla gospodarzy lub typowego pokoju gościnnego. Którą sofę wybrać?

Kiedy wybrać sofę bez funkcji spania?

Z reguły sofy, które reprezentują bardzo nowoczesny styl i mają przykuwać uwagę, nie mają funkcji spania. Dzięki temu można zakupić mebel, który posiada piękne, efektowne nóżki, ciekawie zdobione siedzisko i oparcie, pikowania z dużymi guzikami, czy funkcję relaks – odginane do tyłu oparcie. Większość takich mebli charakteryzuje się także nieco twardszym wypełnieniem, korzystniejszym jeśli chodzi o wypoczynek na siedząco oraz odporność siedziska na wgniatanie. Taka sofa jest najlepszym wyborem, gdy chcesz urządzić piękny, reprezentacyjny salon, ale spać planujesz w innym pomieszczeniu. Najczęściej takie rozwiązania stosuje się w większych domach, ale również w hotelach czy restauracjach.

Sofa rozkładana – gdzie będzie najlepsza?

Często salon musi spełniać jednocześnie funkcję sypialni dla gospodarzy lub gości. W takim wypadku rozkładana funkcja spania to dobry wybór. Dzięki niej powierzchnia do spania zwiększa się znacząco. Wybierając taki model kanapy warto zwrócić na system jej otwierania. Chodzi o to, aby w środku znalazło się dość miejsca na pościel, ale również, aby otwierać ją w taki sposób, by było to najwygodniejsze względem innych mebli znajdujących się w pokoju. Jeśli chodzi o systemy otwierania – w nowoczesnych sofach one wszystkie są bardzo gładkie i sprawne.

Podsumowując, wybór sofy do salonu to zakup na długie lata, dlatego warto go dobrze przemyśleć. Jeśli masz w perspektywie możliwość odwiedzin lub nie masz miejsca na sypialnię dla gospodarzy, wybierz model rozkładany. Jeśli uważasz, że ta funkcja nie będzie Ci nigdy potrzebna – sofy nierozkładane są równie dobrym wyborem.

Przeczytaj także

Wystrój wnętrza domu – obraz znakomitym dopełnieniem dekoracji

Internet jest we dzisiejszym świecie miejscem pełnym inspiracji oraz różnorodnego typu obrazów, jakie można wykorzystać w wystroju swojego domu, biura czy ogrodu. Czasami również zdjęcia znalezione w internecie są w stanie być jak obrazy, wydrukowane na płótnie oraz powieszone na ścianie jak prawdziwe obrazy w ramach. Z reguły ludzie w internecie do wydruku wypatrują zdjęć […]

Męskie oraz damskie koszulki – zobacz, gdzie kupić

Twórcy odzieży, aby zaskoczyć swoich kontrahentów wprowadzają nowe modele ubrań. Od 2008 roku zdołaliśmy kupić sobie humorystyczne koszulki. Sprzedaż internetowa nadzwyczaj błyskawicznie zaowocowała. Komiczne napisy oraz rysunki zachęcały wielu ludzi. Każdy człowiek był w stanie sobie wybrać coś dla siebie. Koszulki pierwszy raz pojawiły się w uzdrowiskach nadmorskich. Turyści, jacy przyjechali wypoczywać nad morzem, mogli […]